mnkwocha
mnkwocha mnkwocha
  • 07-10-2022
  • Mathematics
contestada

QUICK!! GIVING BRAINLIEST TO THE RIGHT ANSWER
A 2-pint carton of yogurt costs $2.16. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

Solve –3x = 36 for x. A. x = 9 B. x = 12 C. x = –12 D. x = –9
if a cart started rolling down a hill at 2 m/s, and 5 seconds later it was moving at 12 m/s, what was the carts accelaration
What is John Steinbeck’s purpose in writing the essay "Symptoms"?
Which of the following is an example of human capital? People investing money into technology. The investment in education and training for people. Humans migra
Which organelles in a plant cell are involved in converting food to energy during cellular respiration?
Which of the following is the primary measure of a nation’s income and output? a) net national product b) GDP c) the macroeconomy d) national income
what is the circumference of the smaller circle​
What is the only territory of the mainland Americas that is still part of a European country?
how do tornadoes form.
Why was there a “second” industrial revolution? What changed?