piriringa piriringa
  • 06-10-2022
  • Mathematics
contestada

The local grocery store is running a special: Three dozen eggs
for $1.08. What is the cost per egg?

Respuesta :

Otras preguntas

HELP FOR 40 POINTS PLEASE AND BRAINLIST Yen paid $10.50 for 2.5 pounds of pretzels. What price did she pay for each pound of pretzels? After dividing 25 into 10
During the French Revolution the radicals
which is the equation of this best line of fit?
elp Last edit was 2 minutes ago 13 + BI UA - - E 15 1 2 3 1 5 1 6 What is the theme of the story, and how does the author use symbolism to construct and develop
Drag the tiles to the correct boxes to complete the pairs. Match the values based on parallelogram ABCD, shown in the figure. length of value of m∠DAB value of
Terri buys five and seven eighths ounces of chocolate chips. She uses four and four sixths ounces in a recipe. How many ounces of chocolate chips does she have
Translate this sentence into an equation 20 less than Jenny's score is 66?
Suppose you borrowed $112,500 at 5 ½ % interest on June 10 for 72 days. Your bank uses the exact interest method. Determine the amount of interest on the loan?
In the first three sentences of the second paragraph (“At such . . . connection”), the narrator suggests which of the following about himself and his cousins?
i need help with only one question on number 4? anyone pls?