ejioforaka34 ejioforaka34
  • 06-10-2022
  • Mathematics
contestada

cherries cost m dollars per pound. Akeno bought 3lb and Ria bought 2lb. How much money did they spend on cherries in all?

cherries cost m dollars per pound Akeno bought 3lb and Ria bought 2lb How much money did they spend on cherries in all class=

Respuesta :

Otras preguntas

Write at least 1 higher level question for the book Kindred
Govemments are important because they enforce rules that control conduct within a population they control every aspect of the population they eliminate the need
Match each term to the correct defintion. ​ Terms: a. Benchmarking b. Efficiency variance c. Cost variance d. Standard cost Definitions: 1. Measures whethe
PLEASE HELP the vertex form of the equation of a parabola is y = (x - 3)2 + 36. what is the standard form of the equation?
Evaluate the expression for the given value of the variable. −3x3, when x = 4
what is the oxidation state of the oxygen atoms in co2,h2o and o2 and what does this information tell you about photosynthesis and respiration
If two 4-sided dice were rolled, what would be the probability of getting double 2s? Write your answer as a fraction.
Find the total electric potential due to these charges at the point P, whose coordinates are (4.00, 0) m. SOLUTION
Help Me With Thisshow work​
{3, 6, 9, 12, 15, 18, 21, ...)