amaariit
amaariit amaariit
  • 16-09-2022
  • Mathematics
contestada

Venetta buys 2 pounds of pistachios and 3 pounds of almonds. The pistachios cost $4 more per pound than the almonds. She pays a total of $48. Which of the following are true? Select all that apply.

Venetta buys 2 pounds of pistachios and 3 pounds of almonds The pistachios cost 4 more per pound than the almonds She pays a total of 48 Which of the following class=

Respuesta :

Otras preguntas

how many ounces are in 18 pound
what is 20% of 45? ______
What is lady macbeths role in macbeths decision to murder the king?
A person who has a weakened immune system may not be able to fight against infection because
Process of changing a liquid into a gas
How did Mercy Otis Warren share her opinions about the American independence movement in the 1700s?
What is lady macbeths role in macbeths decision to murder the king?
Name two ways water travels from land to enter the ocean
Lin Yao looks at the back of a spoon. How should she describe her reflection?
Human reproduction creates a unique individual because ______________ are combined.