saturians731 saturians731
  • 15-09-2022
  • Mathematics
contestada

1.)
[tex]an = 2n - 1[/tex]
2.)
[tex]an = 12 - 3n[/tex]
3.)
[tex]an = 3n[/tex]
need help, asap.​

Respuesta :

Otras preguntas

A 60 ounce glass bottle of juice sells for $4. 20 while a 1. 5 liter of the same juice sells in a plastic bottle for $3. 6. Compare the unit prices of the juice
Area in picture below
I have a favor to ask of you, Andrzej. . . This is very difficult for me, but I must ask. It is no longer safe in Tylicz for Rena. Her mother and I are worried
James is trying to save money for college. When he is 5 years old, his uncle puts $750 into a savings account for him. The money should increase by 5% each year
son las ocho la manana whats the anwser por en a de
The wholesale price for a bookcase is $115. A certain furniture store marks up the wholesale price by 39% . Find the price of the bookcase in the furniture stor
2:36 To prepare one pound of cookies,31/2 ounces of sugar is needed..How much sugar is needed to make one- fourth pound of cookies
A car salesperson had $85.460 in total monthly sales in September and $74,570 in October. The salesperson earned a total of $3.485 in commission from those sale
How did women contribute to the civil rights movement WOMEN IN THE CIVIL RIGHTS MOVEMENT.
Please hurry on an exam The formula for calculating simple interest is I = prt. Which is the equivalent equation solved for r? StartFraction I Over p t EndFract