jjjur1638 jjjur1638
  • 08-09-2022
  • Mathematics
contestada

F(X)=2X +12 Evaluate f(2)

Respuesta :

Otras preguntas

its sooooo easy im just stresed and my brain doe not work
The cost of 9 scarves is $96.75. What is the unit price?
I'd seriously appreciate it if anyone could help ASAP! I'll give Brainliest! Aleta is shopping for new outfits. At the store where she is buying her new outfits
"He struggled up to the surface and tried to cry out, but the wash from the speeding yacht slapped him in the face and the salt water in his open mouth made him
Which of the following combinations of reactants will result in a synthesis reaction? (2 points) 2Points A Cl2 + HBr B Ca + H2O C MgO + H2O D C2H2 + O2
Gavin likes biking. He never misses a chance to go for a ride when the weather is nice. This week his goal is to bike about 65 total miles over four days. Each
The bond exhibited between chlorine and magnesium is an example of an ionic bond. TRUE FALSE
Layer of the atmosphere with the lowest temperature is the
From this lesson, what factor(s) forced the Mongols to withdraw from Southeast Asia? A.)disease B.)weather C.)poor leadership D.)famine MAY GIVE BRAINLIEST FOR
Petes dog weighed 30 pounds. It then lost 16% of it weight. How long did pete's dog loose?