jameskimone2008
jameskimone2008 jameskimone2008
  • 07-06-2022
  • Mathematics
contestada

Peppers are sold in packs of 3 for $111,or in individual for $29 which is the best value

Respuesta :

ANB820 ANB820
  • 07-06-2022
Buying them individually is the better value because 3*29=87 but 111/3=37
Answer Link

Otras preguntas

what is the mass in grams of a pure iron cube that has a volume of 4.60 cm3
what made a women and men nearly equal collaborators in the west
7times blank equals 56
which of the following is the best example of market censorship
53.02 written in expanded form
Which aphorism from Poor Richard's Almanac best reflects the virtue of justice? A) don't throw stones at your neighbors, if your own windows are glass. B) bewar
Discuss four contributory factors that lead to poverty in your community
99 POINT QUESTION, PLUS BRAINLIEST!!! (Please answer genuinely, and do not answer just for points, if you do, your answer will be deleted, and those points you
What is the probability of choosing an ace or a black card? 6/13 7/13 8/13
Ella ____________________ una alumna en el Colegio Martí. a. soy d. somos b. eres e. son c. es