jadenvaca7 jadenvaca7
  • 12-05-2022
  • Mathematics
contestada

need the answer asap

need the answer asap class=

Respuesta :

MasterChief8065
MasterChief8065 MasterChief8065
  • 12-05-2022

Answer:

The price for ounce is: $0.25 and she bought 16 ounces of straberris

Step-by-step explanation:

If you have 16 ounces and its 4 dollars you do 4/16 to get 0.25

Answer Link

Otras preguntas

An X-ray machine for animals costs$125,000. If the loan is for 10 years, an the interest paid is $65,625, what is the interest rate on the loan
How did government spending increase from the years of 1939 to 1945
Douglass says that "it is not uncommon for slaves even to fall out and disagree among themselves about the relative goodness of their masters." Why did slaves p
Cooling down is important after exercising to
Which Muslim empire was known for its artisans who produced rugs and pottery? a. Safavid Empire b. Mughal Empire c. Ottoman Empire
Which organisms belong to more than one food chain, a snake,bird, frog,insect, or plant
Why are 3 nucleotides used as codons for amino-acid mapping in DNA?
Which Muslim empire was known for its artisans who produced rugs and pottery? a. Safavid Empire b. Mughal Empire c. Ottoman Empire
Fabio and Carlos play on a basketball team together. In the last game, Fabio had 7 points less than 2 times as many points as Carlos. Fabio scored 31 points in
Maths Times Adding span