brainyvic207
brainyvic207 brainyvic207
  • 10-09-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help and explain

Plz help and explain class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-09-2021

Answer:

So S is $30 so that means the equation is $30=L-rL. SO now you have to fine what L and rL is equal to get 30.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is goodness? And can someone become good?
Find the total amount paid on a loan when the monthly payment is $189 and the loan is paid off in 48 months. Use the formula A = MN, where A is the total amount
Solve 6y - 9 + 2y - 5 = -8 y + 17 + 4y
A 5 ounce bottle of juice cost $1.35 and an 8 ounce bottle of juice cost $2.16 a what is the unit cost per ounce of juice and b what is the better buy
10. Numerical problems: b. A stone is thrown vertically upwards with an initial velocity of 20 m/sec.find the maximum height it reaches and the time taken by it
4x + 7 + 4 I need helppp pls
i want 2 animal name and why animals at jungles​
Which state of matter has particles that vibrate and can change place but remain touching in a random arrangement. A. Liquid B. None of these C. Plasma D. Gas
pls answer my question ​
50 Points to correct answer!!! what is the average rate of change from 2 to 9 of the function represented by the graph?