lol1541 lol1541
  • 09-06-2021
  • Mathematics
contestada

An 8 pack of Gatorade costs $4.98, what is the unit rate for each Gatorade bottle rounded to the nearest cent

Respuesta :

3023290
3023290 3023290
  • 09-06-2021

Answer:

5.00 $

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Who was Fredrick Douglass's first two recruits?
economic rivalry among sellers for the consumers' dollars is called
a typical human body can hold up to 4 cups of food. write an inequality to represent how many cups of food a stomach can hold
ENGLISH: Summarize the story "Raymond's Run" in a brief and well-explained way. Answers that cross the guidelines will be reported, the best answer will be mar
in order to get an A in a class, your test scores must average at least 92%. On the first 6 tests, you have an average of 91%. What score do you need to get on
The fibrous outer covering surrounding plant cells is the: A epidermis B cell wall C plasma membrane D cytoplasm
What point of view does Abraham Lincoln express in this excerpt from his Second Inaugural Address?
Circumference and area of a circle, please help, would really appreciate it
what is the U-shaped graph of a quadratic function called
Which of the following atoms has the highest electronegativity? Use the periodic table to answer this question.