cdd93 cdd93
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

15 more please help me it’s due tonight

15 more please help me its due tonight class=

Respuesta :

AlyssaTN
AlyssaTN AlyssaTN
  • 14-04-2021

Answer:

A because each avocado would cost 3.50 based on the graph

Answer Link
unicorn006754 unicorn006754
  • 14-04-2021

Answer:

A) Avocados cost $3.50 each.

Step-by-step explanation:

Go to the point on the graph and you will see that 5 avocados costs $17.50. Divide 5 from 17.50 and you get that 1 avocado costs $3.50

Answer Link

Otras preguntas

ANSWER THE QUESTION CLEARLY PLZZ !!!
Which of the following is described by the change in an object’s position? btw im in 5th grade 1. position 2. force 3. motion
Which is the function of the esophagus? (1 point) O connect the mouth with the stomach receive and chew food O release digestive enzymes o absorb nutrients from
water being turned into ice cubes in a freezer is an example of _____.
HELP HELP PLZ plz thx
Which list orders –3, 2, 5, –1 from least to greatest? –1, 2, –3, 5 –1, –3, 2, 5 –3, –1, 2, 5 5, 2, –1, –3
Read the following sentence: (1) Grunting as they climbed the stairs, the apples and pears rolled down two floors. In this sentence, what is the underlined phr
why do scientists observe blueshift in certain stars?
The noun of the word 'adjective' is ​
H2F5BLi How many atoms are in the chemical formula?