joshjosh1234567
joshjosh1234567
08-02-2021
Mathematics
contestada
HELP ME PLEASE FOTO ABOVE
Respuesta :
7170
7170
08-02-2021
Answer:
d
Step-by-step explanation ik thats the answer
Answer Link
boodkatelynn
boodkatelynn
08-02-2021
the answer is D. x = 6
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 14+ )
Otras preguntas
Show how to find the product of 16.2 x 4 using addition.
At your grocery store, milk normally costs $3.60 per gallon. Ground beef costs $3 per pound. Today there are specials:Milk is discounted $.50 per gallon, and gr
6 people each get an equal part of 4 square pieces of felt. How much each person get?
following the Spanish american war and especially in regard to american occupation of the Philippines most anti imperiasts argued that
Which is not a property of light
A two pound box of spaghetti costs $2.50. Philip says that the unit cost is 2/2.50 =$0.80 per pound. Explain his error
how do I say 1.75 in words
Which Latin root does abundant come from?
I need help with this if anyone came help it would be great
8. In which of the following countries are Shia Muslims the majority? A. Turkey B. Saudi Arabia C. Yemen D. Iran