rosycloud712 rosycloud712
  • 07-12-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 equally-priced pillows, plus 5% sales tax, was $46.20. How much did each pillow cost?

Respuesta :

angeliembee79
angeliembee79 angeliembee79
  • 07-12-2020
Each pillow cost $11.50
Answer Link

Otras preguntas

que es miopía ?i para que sirve
Please help I've been stuck on this question for awhile
what are the answers for a and b???
Think of a situation of a family in which a family might oppose each other in a conflict, about a family heirloom. Write four sentences describing the conflict
Write an equation of the line that passes through the given point and has the given slope. (1, - 5); slope -3/2
Yo help 20 points plssssssssssssss
pls give a brief summary of how an election is conducted​
Help plsss It’s due in soooon
Faith is purchasing coffee beans for her shop. one type of coffee bean costs $10 for every 4 pounds the shop uses 12 pounds every day. How much would it cost to
show that 64 can be written as either 2^6 or 4^3​