cervantesdan07 cervantesdan07
  • 08-10-2019
  • Mathematics
contestada

2)
A
5/8-yard piece of velvet costs $13.75. Write a unit price that describes the cost per yard.

Respuesta :

belovedarmy
belovedarmy belovedarmy
  • 08-10-2019

Step-by-step explanation:

Find the cost of a yardpiece

Ver imagen belovedarmy
Answer Link

Otras preguntas

Discuss any FIVE (5) elements of teaching the performing arts In Grade R
Trench warfare in World War was characterized by… a) series of Russian victories. b)heavy casualties and little territorial gain. c)tremendous German victories
what is matter made of?
Please solve this❣️​
1. Which of the following indigenous civilizations created a written language? a. Maya b. Mound-builders c. Anasazi d. Five Nations Iroquoi
5. 61°N, 150°W 5. 61 ° N , 150 ° W​
adapted from To One Coming North by Claude McKay At first you'll joy to see the playful snow, Like white moths trembling on the tropic air, Or waters of the hil
Which graph correctly shows f(x)=x+3 / x^2-4
Why is haptic feedback important?
Click to read the passage from "The Tell-Tale Heart," by Edgar Allan Poe. Then answer the question. What aspect of this passage most creates suspense in the rea