emmahockey
emmahockey
09-05-2018
Mathematics
contestada
help with question 1??
Respuesta :
soysuy
soysuy
09-05-2018
a) $1.79 for one pen
b) $1.81 for one liter
c) $0.42 for one can of root beer
d) $0.0057 for one gram of yogurt (you can just round this to ~$0.01)
((p.s: unit price is the price that one of each item will cost!))
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 38+ )
Otras preguntas
Simplify 11 square root 1215
answer question in photo
Pete is driving down 7th street . He drives 150 meters in 18 seconds. Assuming he does not speed up or slow down, what is his speed in km per minute
Which sentence is written in passive voice? I was hit by the ball. I will mail the letter. I have eaten the hamburger. I am going to visit my grandmother.
Hey ! Can anyone help me with this question please ? Thank you
when the artist created this piece of art, she chose to place the words vertically. why would she make this choice?
What role did chartered companies play in the British domination of India? A. They limited British power in India by frequently disobeying royal orders. B. They
1. Explain the relationship between heat and thermal energy.
two speedboats leave the dock at the same time and travel in opposite directions. one travels 9 mi/hr faster than the other. After 2 hr the boats are 170 mi apa
Which statement is a hypothesis that would best address the question "Are rainbow trout eating all the macroinvertebrates in streams and starving out other fish